5 דברים שניתן לעשות עם מכונת לייזר

יותר ויותר מפעלים הכניסו לשימוש בין כתליהם את מכונות החריטה בלייזר. מדובר בהתפתחות שהתרחשה בשנים האחרונות, כאשר מכונות אלו  משמשות לביצוע של חיתוך דייקני להפליא, ומיושם על מוצרים וחומרי גלם רבים, כאשר הפעולה אינה מייצרת שבבים, רמת הגימור גבוהה מאוד, ואחוז החומר שהולך לאיבוד הינו אפסי ממש.

מכונות הלייזר המשוכללות מאפשרות ייצור המוני בטווח זמן קצר מאוד, כאשר כל הפריטים יהיו זהים זה לזה בצורה מוחלטת.

מובן אם כן שמכונות החריטה בלייזר גורמות להתייעלות משמעותית במפעלים רבים אשר עוסקים בייצור מחומרים שונים ומגוונים.

בשורות הבאות נמנה מספר שימושים מרכזיים במכונות החריטה בלייזר.

השימוש בתעשיית העץ

תעשיית העץ והנגרות עברה מהפכה, עם החלת השימוש במכשירי החיתוך בלייזר, מה שמנפיק תוצאות מדויקות במיוחד. בתעשיית העץ נמצא שימוש נרחב בחיתוך העצים באמצעות מכשירי חריטה בלייזר על גבי משטחים העשויים עץ גושני, לבידי צפצפה, פורניר או ליבנה כמו גם MDF, כאשר כולם ייחתכו בצורה מדויקת ובגודל זהה.

חיתוך בדים

גם בדים טבעיים וסינטטיים, וגם עורות ייחתכו באופן מדויק וקפדני באמצעות מכונת הלייזר. כאשר למכונה ישנה יכולת נוספת והיא האפשרות להלחים לבדים הסינטטיים את השוליים, ובכך למעשה למנוע היפרמות שלהם.

מכונת הלייזר בתעשיית הפלסטיק

מכונת הלייזר תחתוך בצורה מיטבית מגוון פריטים העשויים מחומרים פלסטיים, כמו הפוליאסטר, הפוליפרופילן והפרספקס.

חיתוך גומי וסיליקון

במכונת הלייזר ניתן ליישם חיתוכים מדויקים של מוצרי סיליקון וגומי בכל עובי ובכל רמה של קושי, כאשר ניתן גם לבצע טקסטורות מיוחדות בגדלים מעניינים כאשר הכול יבוצע באיכות גבוהה וברמה שלא ניתן להגיע אליה בלעדי מכונת החיתוך בלייזר, אשר למעשה יצרה מהפך בעולם הייצור במגוון תחומים.

 

Scroll to top