אנטי וירוס לאייפון – יש דבר כזה?

אחד הוויכוחים הבולטים ביותר שמתקיימים בתחום הטכנולוגיה בקרב צרכנים שונים הוא סביב השאלה, איזו מערכת הפעלה טובה יותר, מערכת IOS של אפל (אייפון) או מערכת אנדרואיד של גוגל? בדרך כלל, כשצרכן בוחר צד, הוא נשאר נאמן לו ולא עוזב אותו.

אחת הסיבות שבגינן אייפוניסטים, כפי שהם נוהגים לכנות את עצמם בוחרים להשתמש במכשירים של אפל בדבקות, היא בגלל שמדובר במכשירים עם מערכת סגורה, להבדיל ממערכת אנדרואיד, מערכת שאי אפשר לשנות אותה מבחוץ והיא אף נחשבת לאחת המערכות הכי מאובטחות שיש. בגלל שזו מערכת סגורה, אז אי אפשר להכניס בה שינויים חיצוניים, אי אפשר להכניס אליה פ'יצרים וכלים שאינם עוברים את מערך הסינון של אפל, וכל מה שנכנס אפשר להתקין אך ורק דרך החנות של אפל.

כאן עולה שאלה, האם אחרי כל זה, יש צורך באנטי וירוס לאייפון. התשובה היא חלקית. ראשית, חברת אפל הודיעה לפני מספר שנים שהיא יותר לא תסכים להכניס מוצרי אנטי וירוס לחנות שלה, כלומר היא לא תאפשר למשתמשים להוריד אפליקציות כאלה, בין היתר בגלל שאין צורך בהן. עם זאת, חברות אבטחה שונות, דיווחו שהן הצליחו לחשוף וירוסים שכן חדרו את מערך ההגנה של מערכת IOS.  דבר שעורר בהלה רבה בקרב משתמשי אייפון

אז מה התשובה הנכונה?

ובכן, כשמדברים על וירוסים, זה לא בהכרח רק שינוי של תוכנה או פגיעה בחומרה, לא מדובר רק על וירוס כפי שאנחנו נוטים לתפוס אותו בדרך כלל. היום אנחנו יודעים שוירוסים יכולים לשבת על מערכת, לא לשנות ולא להפריע, אלא פשוט לגנוב מידע, סיסמאות וכדומה.

כן אפשר למצוא אפליקציות אבטחה שיכולות למנוע חדירה של וירוסים מסוג זה, אפליקציות שיכולות לגנוב מאיתנו מידע ולשבש את היכולת שלנו לעבוד עם המכשיר שברשותנו בצורה בטוחה. לכן משתלם מאוד להתקין אנטי וירוס, תוכנית אבטחה, מה שקיים באפל סטור, על מנת להגן על המכשיר מעבר להגנה שחברת אפל מספקת לנו באמצעות אפליקציות וכלים אחרים שהיא מתקינה אצלנו בכל מכשיר שלה.

לעוד מידע, בקרו באתר של ESET

Scroll to top