מה זה מציאות רבודה? כל מה שרציתם לדעת

אנשים רבים שואלים את עצמם מה זה מציאות רבודה ואיך היא תופסת מקום בחיים שלנו? למעשה, מציאות רבודה היא חלק בלתי נפרד מטכנולוגיית המחשב ובה משלבים אלמנטים וירטואליים אשר באים לידי ביטוי בתוך הסביבה האמיתית כאשר הכול נעשה כחלק מתהליך אינטראקטיבי.

 

ניתן לשלב בין המציאות בה אנו חיים לאלמנטים של מציאות רבודה בכל אמצעי אלקטרוני בין אם זה מחשב נייד, סמרטפון, טאבלט או טלוויזיה חכמה. בשונה ממציאות רבודה, במציאות מדומה אנו מחליפים לגמרי את העולם האמיתי בו אנו נמצאים בעולם אחר, דמיוני והופכים להיות חלק ממנו.

 

מציאות רבודה איך זה נעשה בפועל?

ובכן, כולנו יודעים שבאמצעות שימוש בתוכנות מחשב אפשר לייצר כמעט כל דבר ולהביא לידי ביטוי סוגי מידע שונים. במציאות רבודה המידע מתווסף בשכבות וירטואליות לתוך העולם אותו אנו מכירים מחיי היום יום שלנו. כלומר, העורך מוסיף מידע חדש אותו הוא משלב ביחד עם הסביבה הקיימת לצד צלילים וסאונד. ככל שהעורך ישקיע יותר בתהליך העיבוד, כך המידע ישתלב עם המציאות בצורה משכנעת יותר.

 

באילו תחומים נהוג לעשות שימוש במציאות רבודה?

ככל שהזמן עובר, המציאות הרבודה – באנגלית AR – נכנסת לעוד תחומים. ניתן לראות איך משלבים למשל מציאות רבודה בתחום הארכיטקטורה. למשל, אפשר לדמות מבנה שעדיין לא נבנה במלואו באופן וירטואלי ולשים לב איך הוא הולך להיראות בעתיד הן מבחינה של גודל או חלוקה שלו והן מבחינת העיצוב – מרקמים וצבעים. תחומים נוספים בהם נהוג לעשות שימוש בטכנולוגיית מציאות רבודה הם המסחר, החינוך, עולם הגיימינג, צבא, ניווט, רפואה, משחק, תיירות, טקסטים ועוד.

 

היתרונות של שימוש במציאות רבודה:

  1. מעניקה ערך מוסף לקהל
  2. מאפשרת להגיע למסקנות שיווקיות: כדאי/לא כדאי
  3. יתרונות שיווקיים ופרסומיים על פני מתחרים
  4. מפתחת את היצירתיות והדמיון
Scroll to top