כיצד להתמודד עם הילד שמרטיב? ד"ר קובי שגיא עונה

הורים צריכים לבלוע כל מיני סוגים של צפרדעים. וזה לא תמיד קל פותח ד"ר טל שגיא. להיפך, לפעמים ההורים לא מאמינים באילו חזיתות הילד שלהם מצב אותם, ובאילו התמודדויות הם צריכים להצליח. אבל הורים הם תמיד הורים, ללא תנאי. ואכן גם כאשר הילד מציב אותם מול קשיים ממשיים הם מחפשים את הדרך להתמודד באופן הנכון עם הילד שלהם. אחת הבעיות שמטרידות הרבה מאוד הורים לילדים בגילאים שונים היא בעיית הרטבת הלילה. בעיה לא נעימה שכרוכה בריחות לא נעימים, בתסכול של ההורים ובירידה בביטחון העצמי של הילד. איך במאת מתמודדים?

ד"ר קובי שגיא – טיפול בהקדם האפשרי

כל הורה צריך להבין כי בעיות שקיימות לרוב אינן פותרות את עצמן מאליהן מסביר ד"ר קובי שגיא. חשוב לשים לב לבעיה ולטפל בה בשלב מוקדם ככל האפשר. כאשר המטרה הינה לפתור אותה לפני שהיא גוררת אחריה ספיחים ותוספות בלתי רצויות. לכן, אם הילד מגיע לגיל בו אתם מצפים ממנו להיות גמול בלילה, אין סיבה להמתין. טיפול מקצועי יוכל להועיל לו ולאפשר לו להגיע למצב הרצוי בלי לחוות אינספור כישלונות וחוויות שליליות. כך הוא מגיע לטיפול בלי תוספות שמכבידות על התהליך.

כיצד מטפל ד"ר טל שגיא?

כאשר מגיעים לטיפול בקליניקה של ד"ר טל שגיא מתחילים תהליך של טיפול מותאם לילד המרטיב. ההגעה הינה וירטואלית, והיא מתבצעת מהמחשב הביתי. התהליך כולל שני היבטים מרכזיים. הראשון הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי. טיפול זה כולל חיזוקים חיוביים לילד ושיפור האמון שלו ביכולת הפיסית שלו לקום יבש. החלק השני הוא שימוש במכשיר ייחודי. מכשיר זה עוזר לילד להתעורר במהלך הלילה וללכת לשירותים. שני המרכיבים הללו עוזרים לילד לחוש גם מתוך שינה עמוקה כי עליו לפנות לשירותים. כך מתמודדים עם הרטבות לילה אצל ילדים.

 

Scroll to top