גירושין בהסכמה – זה לא תמיד צריך להיגמר רע

אומנם הגירושין קיבלו על עצמם שם רע אך זה לא אומר שכל גירושין הם קשים ומסובכים. ישנם זוגות שמצליחים ליישב את הפרידה לרמת חלוקת הרכוש וההחלטה על המשמורות. זה לא חלום או מעשייה וזה בהחלט יכול לקרות גם לכם, במידה ואתם עומדים בפני גירושין. החוכמה היא לדעת איך להתגרש וברגע שיודעים, הכל הופך קל יותר.

 

גירושין בהסכמה – סיימו את הדרך בטוב

משהחלטתם שאתם מעוניינים להתגרש, האפשרות הראשונה לגירושין היא האפשרות שתרצו ללכת בה, גירושין בהסכמה. יהיה עליכם לחשוב על צורת החלוקה של כל מה שמשותף לכם, שהרווחתם או אספתם יחד. במידה ויש ילדים יהיה עליכם להגיע להסכמה בנוגע למשמורות ולתשלומי המזונות.

אם אתם מרגישים שהרגשות מתחילים להתערב ושאתם מתחילים להתערער, חשוב שתזכרו שתקשורת היא המפתח לגירושין בהסכמה. אם קשה לכם לדבר על זה רק שניכם, פנו לעו"ד מגשר שיוכל לסייע לכם לפתור את כל הבעיות שעולות במהלך יצירת הסכם הגירושין.

המגשר יוכל לעזור לכם לתרגם את הרגשות שלכם ואת הרצונות שלכם למילים הנכונות שיאפשרו לשני הצדדים להבין, אולי במעט, את הצד השני ולבוא לקראתו. כך, יכולים להיבנות גירושין בהסכמה בצורה נכונה, הדדית שמנסה להישאר על הצד הטוב של הקשר.

לגירושין יש המון סיבות אך הדרך בה תתגרשו תעיד רבות על העתיד שלכם ובדיוק בגלל זה אתם רוצים לסיים בטוב יחסים שאם נודה באמת, התחילו בטוב. לאחר שתעברו על כל תנאי הגירושין ותסכימו על כולם תוכלו לחתום על ההסכם ולסיים את הפרק הזה בחייכם באופן רשמי.

 

לסיכום,

גירושין בהסכמה קורים מדי שנה והם לא המצאה כלל. פרידה היא אמנם לא דבר נעים ואף אחד לא מייחל לה, אך אם היא קורית, עדיף שתיגמר בטעם מתוק.

Scroll to top