איך חשמל סולארי עובד?

החלטתם להתקין חשמל סולארי לבניין או לבית שלכם? בחירה חכמה. אבל אולי בדרך הסתקרנתם איך באמת עובד החשמל הסולארי? איך שמש הופכת לחשמל? זה נראה קצת מוזר. אבל אם תחקרו קצת יותר פנימה תגלו שהשמש פולטת אנרגיה בכמות עצומה, הרבה יותר ממה שכדור הארץ צריך.

היכולת הטכנולוגית שלנו כיום לקלוט את אותה אנרגיה היא אפסית לעומת האנרגיה שנפלטת מהשמש. אז בא לכם לדעת איך זה עובד? המשיכו לקרוא כאן.

איך עובד חשמל סולארי?

השמש פולטת חלקיקי אנרגיה זעירים שנשלחים לעולם בכל רגע. אם היו לנו שקיות מתאימות כדי לתפוס את אותן חלקיקי אנרגיה, סביר להניח שהייתם מתנתקים מזמן מחברת החשמל. זה היה פשוט מיותר. פותחים שקית אנרגיה ויש חשמל בשפע לכל השבוע. נגמר? מביאים את השקית השנייה.

נחזור רגע למציאות. היכולת שלנו לקלוט אנרגיה מהשמש, היא נמוכה מאוד. חלקיק מהאנרגיה שהשמש פולטת משמש את המפעלים והתעשייה כמקור אנרגיה על ידי פאנלים סולאריים שקולטים את קרני השמש ומפעילים מעגל חשמלי בתוך הלוחות וזה בעצם האנרגיה שמשרתת את המפעל. 

החדשות הטובות הן שמיום ליום הטכנולוגיה משתפרת יותר ויותר. יכולת הקליטה של האנרגיה עולה וגם עלות ההתקנה של מערכות האנרגיה הסולארית מוזלות יותר ויותר. למעשה, יש מגמה כללית בעולם לעבור להשתמש באנרגיה הזו שהיא הרבה יותר זולה, יעילה וחסכונית.

עם האנרגיה הזו כלי תחבורה לא יצטרכו להשתמש בדלק כמעט. לוחות שיוטמעו ברכב, יקלטו את החום ויהפכו אותו לאנרגיה מיידית לרכב שיפעל על חשמל. כמו כן, תשכחו מהחשבונות המנופחים של חברת החשמל. השמש היא בחינם לכולם, ככה שאם נדע לנצל אותה, כולם ירוויחו מזה.

Scroll to top