איך בוחרים מזוזה?

תשמישי קדושה הם דבר חשוב מאוד וניתן למצוא אותם בכל בית יהודי. ישנם בתים שבהם ניתן למצוא כמות גדולה יותר של תשמישי קדושה ויש בתים שניתן למצוא בהם פחות תשמישים מעין אלה, יחד עם זאת, כמעט בכל בית שבו מתגוררים יהודים ישנה לפחות מזוזה אחת בכניסה לבית. בכדי לרכוש מזוזות לבית, חשוב מאוד לבחור בחנות המציעה את המזוזות המהודרות והאיכותיות ביותר. אם אתם מחפשים חנות תשמישי קדושה נתניה, כדאי שתכירו את החנות של חב"ד, המספקת את תשמישי הקדושה הטובים ביותר לרבות מזוזות איכותיות.

מזוזת חב"ד – מהי?

מצוות מזוזה היא כאמור מצווה חשובה מאוד. בספר דברים כתוב: "וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך". התורה למעשה מלמדת אותנו כי המזוזה צריכה להיות קלף אמיתי מבהמה טהורה כאשר כל הקלף נכתבים בכתב יד שתי פרשיות מהתורה שהן פרשת שמע ופרשיית אם שמוע. את כתיבת המזוזה מבצע סופר סת"ם כאשר על הסופר המדובר להכיר היטב את כל הלכות כתיבת סת"ם ולהקפיד לכוון בכל הכוונות הקדושות והטהורות של המצווה כאשר הוא כותב את המזוזה. על פי ההלכה היהודית כל פתח יהיה חייב במזוזה, כאשר מדובר הן על פתח חיצוני של בית שהוא דלת הכניסה והן על החדרים הפנימיים בבית. בחדרי השירותים והאמבטיה לא קובעים מזוזה. יש לקבוע את המזוזה בצד ימין של המשקוף. חשוב להבין כי ניתן למצוא כיום מזוזות ברמות שונות של כשרות, איכות והידור.  

סוגי מזוזות חב"ד

מזוזות חב"ד כשרה היא מזוזה שנכתבת בהתאם להלכה אולם ללא הקפדה על הידורים הלכתיים או דקויות שונות. המחיר של המזוזה המדוברת זול. מזוזת חב"ד מהודרת היא מזוזה שקיימת בה הקפדה על היופי של הכתב ועל הידורים שונים. המחיר של המזוזה המדובר יהיה גבוה יותר מהמזוזה הפשוטה. מלבד זאת, יש מזוזה מהודרת מאוד שהיא מזוזה שנכתבה תוך תשומת לב לכל מכלול הדקויות ההלכתיות בצורה הטובה ביותר. ישנם כאלה שרוכשים את המזוזה המהודרת וזאת מתוך חיבוב המצווה. מכל מקום, חשוב מאוד לרכוש את המזוזות מחנות לתשמישי קדושה אשר ניתן למצוא מגוון מזוזות שונות באיכויות שונות וזאת בכדי שתהיה לכם אפשרות לרכוש את המזוזה המדויקת ביותר בהתאם לצרכים שלכם ולתקציב שלכם.

מזוזה היא מצווה חשובה מאוד לכל יהודי ועל כן, אם החלטתם לרכוש מזוזה, בדקו היכן ניתן למצוא רק מזוזות כשרות ומהודרות ובחרו מבין המזוזות המוצעות במקום את המזוזה האידיאלית.

Scroll to top