כיצד לבחור ריהוט תעשייתי המתאים למחסנים?

המחסן הוא הרבה יותר מסתם מקום פשוט לאחסון סחורות. ניהול טוב של כל הפעולות במחסן כמו קבלת ושיגור סחורה, הכנת הזמנות, תחזוקה, אחסון ועוד ישפיעו ישירות על ביצועי חברה או עסק. פנים המחסן חייב להיות מתוכנן היטב. הדבר הראשון שיש לעשות, הוא תכנון והרכבה של מערכות האחסון שבהן מאוחסנות הסחורה. האחסון יכול להיות בגובה הרצפה או על מתלים תעשייתיים, כאשר זו האפשרות הטובה ביותר עבור רוב המחסנים. עם זאת, ישנם מספר סוגים של מתלים תעשייתיים לעומסים כבדים, אשר מאפייניהם עונים על צרכים שונים וספציפיים ואתם כולם תוכלו לראות בקטלוג המוצרים באתר https://www.compactus.co.il אשר מספק פתרונות אחסון תעשייתיים מגוונים ואיכותיים. 

איך תדעו לבחור את מערכת האחסון המתאימה?

אין תשובה אחת וברורה, אך יש לקחת בחשבון קריטריונים מסוימים בתהליך ההתאמה או האופטימיזציה של מחסן עם פתרונות אחסון תעשייתיים. אלה הם בדרך כלל:

מאפיינים של המחסן או הבניין- מידות המחסן הן גורם מכריע בבחירת מערכת אחסון כזו או אחרת. כלומר, גובה המחסן ושטח הפנים צריכים להיות ללא ספק הגורם הראשון שיש לקחת בחשבון.

סוג הסחורה או המוצר לאחסון- ההנחה היא שארגון עסקי מכיר היטב את המוצר שלו וכל מה שקשור לשיווק שלו. לא ניתן לאחסן את כל המטענים בכל מדף תעשייתי. בכל הנוגע לגודל, משקלים יכולים להיות קטנים או בינוניים, גדולים או גדולים מאוד. הכרת סוג, גודל ומשקל הסחורה והניהול המסחרי שלו הם קריטריונים וגורמים שיש לכלול בעת הגדרת פתרון אחסון במרכז לוגיסטי.

זרימת סחורות ואורך חיי מדף- קריטריון נוסף שיש לקחת בחשבון בעת ​​סיווג סחורות, שיכול לקבוע את הבחירה וההתקנה של המדף התעשייתי לאחר מכן, הוא המלאי, מכיוון שמערכות אחסון מסוימות מעדיפות החלפת מלאי מהיר יותר מאחרות. בעצם מה הוא אורך חיי המדף של המוצר המאוחסן?

דרישות מיוחדות ממערכות אחסון תעשייתי

ניתן לאחסן סחורות רבות בסביבה יבשה בתנאי סביבה רגילים, אך מוצרים מסוימים זקוקים לסביבה בה הם מאוחסנים כדי לעמוד בתנאים מאוד ספציפיים כדי שלא יתקלקלו ​​ולכן יגרמו להפסדים. במחסנים עם מחסני קירור או תאי הקפאה, נפוץ מאוד למצוא מערכות אחסון המאפשרות אחידות טמפרטורה וזרימת אוויר קר. למחסנים אלו יש בדרך כלל פתרונות אחסון בצפיפות גבוהה וקומפקטיים לניצול כל מטר מעוקב. אפשרויות נוספות כוללות מתלים ניידים, מערכות אחסון נעות ועוד. כמו כן עשוי להתעורר צורך באחסון מוצרים עדינים או מסוכנים. לדוגמה, בעת התקנת מתלים תעשייתיים במקום שבו יש לאחסן כימיקלים, חשוב לדעת במיוחד את התאימות הכימית של המוצרים. זה יצביע על המידה שבה חומר כימי יכול ליצור מגע עם אחר מבלי לגרום לקורוזיה או חילופי חומרים שליליים ביניהם.

Scroll to top