איך בוחרים נכון חברת ניהול ואחזקה?

בעבר, הסולידריות החברתית הייתה דבר משמעותי מאוד ובכל בניין היה ניתן למצוא מתנדבים לוועד בית. המתנדבים לוועד בית היו דואגים לבניין מבחינת כל מה שהוא דורש לרבות התחזוקה השוטפת של הבניין, ניקיון הבניין ועוד. כיום, אין כבר כמעט בניינים שבהם שכנים מתנדבים להיות ועד הבית וזאת בשל העובדה שאין לאנשים כיום זמן להתנדב והם עסוקים בחייהם התובעניים, הם לא רואים צורך לקחת על עצמם התנדבות שעלולה להיות מורכבת ותובענית וכן, לא מעט בנייני מגורים משותפים הם רבי קומות אשר הניהול והאחזקה שלהם מורכבים הרבה יותר מניהול ואחזקה של בניינים קטנים, על כן, מרבית דיירי בניינים כיום בוחרים חברת חיצונית שתסייע להם לנהל את הבניין ולתחזק אותו. סנטר טים היא חברת ניהול ואחזקה אמינה ומקצועית, אשר תסייע לכם בניהול ואחזקת הבניין שלכם ברמה הגבוהה ביותר.

מה תפקידה של חברת ניהול ואחזקה?

לחברת ניהול ואחזקה יש מגוון תפקידים שונים: ראשית כל, התפקיד הבסיסי ביותר של החברה היא לגבות דמי ועד. אין ספק לא קל לגבות דמי ועד מכל השכנים וקשה במיוחד לגבות משכנים סרבנים את דמי הועד החודשיים ועל כן, אין ספק כי חברת מעין זאת המבצעת את הגבייה, מקלה על הדיירים. תפקיד נוסף הוא תפקיד של תחזוקה ותיקון. החברה למעשה בודקת מדי פעם שהכל תקין בבניין ומציעה שירותי תיקון לכל דבר הדורש תיקון במבנה. מלבד זאת, החברה מבצעת שירותי תחזוקה נדרשים לרבות צביעה של הבניין מדי פעם, שירותי גינון, שירותי ניקיון ועוד. עוד תפקיד של החברה הוא לנהל את התקציב של הנכס לספק את הדוחות הרלוונטיים אודות מצב התקציב ועל מה הושקע תקציב לדיירי הבניין וזאת בשל העובדה ששקיפות מול הדיירים היא דבר חשוב.

כיצד בוחרים חברת ניהול ואחזקה?

כיום ניתן למצוא לא מעט חברות ניהול המציעות את שירותיהן ועל כן, חשוב מאוד לבחור חברת ניהול ואחזקה אמינה, מקצועית ואיכותית, אשר השירותים שהיא מציעה יהיו נכונים לכם כדיירי בניין ספציפי ומעבר לכך, שהמחיר אותו החברה דורשת על שירותיה יהיה תואם לתקציב שלכם. יש לבדוק מהו הותק שיש לחברה בתחום זה, האם היא אמינה, האם היא בעלת ניסיון רחב היקף בתחום תחזוקת מבנים וכן, האם ניתן למצוא לקוחות הממליצים על שירותי החברה. חשוב מאוד לבצע את הבירור המדובר אודות חברות שונות טרם בוחרים בחברה הרלוונטית וזאת בכדי שהשירותים שלה יהיו הטובים ביותר עבור הבניין שלכם.

 

Scroll to top