הפרת פטנטים

מה גובה התשלום על הפרת פטנטים?

אם אתם תוהים האם כדאי לכם להגן על הפטנטים שלכם, ומה ישלם מי שיפר את הפטנט שלכם, הגעתם למקום הנכון.

כשאנשים שומעים את הסכומים שצריך לשלם כדי לרשום פטנט, הם נדהמים. הם שואלים את עצמם האם זה משתלם משום שהתביעה על הפרת פטנט אינה פשוטה כלל גם עבור עורכי דין מומחים.

הפרת פטנטים הוא תחום מאוד אפור, חברה אחרת יכולה לייצר משהו דומה עם שינוי קטן וכבר לא תוכלו לתבוע אותם למרות שברור שהם לקחו את המוצר שלכם.

אז מהו גובה התשלום על הפרת פטנטים? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

הפרת פטנטים:

ייצרתם פטנט מעולה, שילמתם לעורך דין וקיבלתם הגנה חוקית על הפטנט שלכם. אולם למחרת בבוקר כשאתם פותחים את אתרי הקניות בחו"ל אתם רואים מוצר שדומה למוצר שלכם וכאילו אין זו חוצפה הוא אפילו באותו צבע.

עכשיו השאלה מה יש לכם לעשות מול אותו מוכר אנונימי? לא הרבה.

אפילו אם מדובר במשהו מקומי, נניח מישהו מהארץ גנב את הזכויות יוצרים על הפטנט שלכם, האם יש לכם כוח לתהליך משפטי ארוך שבו תצטרכו להוכיח בהוכחות חותכות את הנזק שעשה לכם הבן אדם? בפרט שיש מקרים ידועים בהם חברה תבעה על הפרת פטנט והסכום שהייתה החברה השנייה צריכה לשלם לה הסתכם בכמה מאות דולרים. זה חד משמעית לא שווה.

מתי זה כן שווה? כשיש לכם פטנט טכנולוגי שאי אפשר להעתיק אותו בקלות. אפשר לרשום אותו בצורה טובה, אז כדאי לכם להשקיע ברישום של הפטנט.

גם אז מי שיפר את הפטנט יצטרך לשלם לכם בסך הכול כמה עשרות אלפי שקלים אלא אם כן תצליחו להוכיח בראיות ברורות שהנזק הוא גדול הרבה יותר.

זקוקים לייעוץ? פנו אל משרד עורכי פטנטים

Scroll to top