דרושים שמאי רכוש

לשמאי רכוש, מוטלת האחריות המשפטית לגלות את שווי השוק שנקבע על ידי פעילות בשוק ולהעריך נכס בהתאם אליו. תפקידו, לשרת את הציבור באמצעות מתן הערכות שווי נכס מדויקות ואחידות לשלל מטרות כמו גם לרשויות המס.

דרושים שמאי רכוש

שווי השוק של רכוש מסוים, הוא חיזוי של מחיר המכירה הסביר ביותר, בהתבסס על מכירות בפועל של רכוש דומה. מחובתו של שמאי רכוש, לאסוף ולנתח את הנתונים הללו. באמצעות לימוד מידע זה, שמאי הרכוש מציב שווי שוק הוגן על כל פיסת רכוש מכל סוג שהוא.

מה עושה שמאי רכוש?

לאחר לימודי תעודה באינטרנט עיסוקו של שמאי רכוש הוא בעיקר לקבוע את שווי הרכוש, כגון רכב, נדל"ן או תביעות אישיות. שמאים נקראים, בדרך כלל, כאשר מדווחים על נזק, פציעה או כיסוי מופחת או כאשר קונים או מכירים סחורה או רכוש.

המטרה העיקרית, היא לספק ערך כספי לסחורה, נזק, רכוש או פיצוי עבור לקוחות או חברות. תחומי העיסוק הנפוצים כוללים תעשיות נדל"ן, רכב ושירותי בריאות.

איך להיות שמאי

ניתן להפוך לשמאי עם תואר עמית, אולם לתפקידים מתקדמים יותר, עדיף תואר ראשון. הדרגות עשויות להשתנות בהתאם לסוג האזור שבו תרצו להתמקד; דוגמאות של שמאות עשויות לכלול שמאות פיננסית, עסקים, נדל"ן או גוף רכב.

מדינות רבות, דורשות משמאים לקבל רישיון במדינה שבה הם מתגוררים. הקפידו לחקור את הדרישות של המדינה בה אתם עובדים כשמאים.

תיאור תפקיד של שמאי

שמאי מקרקעין, הם כנראה הנפוצים ביותר בענף ותמיד מחפשים דרושים שמאי רכוש. הם אחראים להערכת נכס מסחרי או למגורים שאנשים פרטיים רוצים למכור או לקנות. הם מעריכים מידות ומצב קרקע וכל דבר הקשור לערך הנכס. חברות רכב למשל, שוכרות שמאים כדי לקבוע נזקים לרכבים שנגרמו מתאונה.

Scroll to top