יועץ קרינה – מתי נצטרך אותו?

קרינה מקיפה את כולנו מכל עבר, אולם לרוב היא בלתי נראית לעין ובלתי מורגשת. חלק מסוגי הקרינה נחשבים לבלתי מסוכנים בחשיפה קצרה (קרינה בלתי מייננת) ואילו אחרים (כגון קרינה מייננת) עלולים לגרום לסכנה בעקבות חשיפה, אפילו קצרה. יועץ בטיחות קרינה יכול להועיל במגוון רחב של מצבים ולכן, טוב לדעת מתי הוא נדרש.

ייעוץ לקבלנים בתכנון פרויקטים

יועץ קרינה הינו איש מקצוע שקיבל היתר למדידת קרינה ולרוב הוא יהיה רשום בפנקס האדריכלים והמהנדסים. קבלנים ויזמים שעומדים להקים פרויקט מסוג כזה או אחר צריכים להביא בחשבון גורמים שונים אשר עלולים להפיץ קרינה. על פי מדידות שנעשות בשטח, ניתן לקחת בחשבון את השיקולים הנדרשים בתכנון התוכנית וכן בהקמת אמצעים שנועדו לחסום את הקרינה או את חלקה.

ייעוץ בקניית בית או דירה

בקניה של בית או דירה מאוד מקובל כיום להיעזר בשירות בדיקת מבנים. אולם חשוב מאוד שלצד הבדיקות ההנדסיות האחרות, יגיע יועץ קרינה ויבדוק את רמות הקרינה בחדרים השונים בבית. רמות קרינה גבוהות וחריגות צריכות להילקח בחשבון עוד לפני חתימת החוזה.

במידה ומתגלית קרינה גבוהה, ממתקנים חשמליים או אחרים, הקונים יוכלו להחליט האם להשלים את הרכישה או לסגת ממנה. כמו כן, ניתן להביא בחשבון עלויות שיפוץ שונות, על מנת למזער את סיכוני הקרינה השונים. קראו בהרחבה על פתרונות הנדסה ובטיחות!

ייעוץ בפיתוח תשתיות, שיפוץ או שיקום

רשויות, גורמים ממלכתיים או פרטיים מביעים עניין בייעוץ, הן בשלבי פיתוח, הן בשלבי תכנון והן בשלבי שיקום או שיפוץ. יועץ קרינה יכול להגיש המלצות חשובות לגבי בחירת המיקום עבור מערכות חשמליות, קווי מתח גבוה ומתקנים אחרים. יועץ יכול להגיש את המלצותיו ומסקנותיו, באותם השלבים שבהם ביצוע התאמות יוכל להתבצע בצורה טובה יותר, תוך הפחתת עלויות ומניעת סיכונים.

Scroll to top