איך לתקן קבצים פגומים

מערכת Windows היא מערכת שפותחה ע"י חברת Microsoft ונחשבת כפופולארית והנפוצה ביותר. עם הזמן, עם הבלאי שנוצר, והתקפות הווירוסים השונות, אנחנו עשויים להיתקל בקבצי מערכת שגויים, לא נכונים, או פגומים. כאשר זה מתרחש, אנחנו עשויים להיתקל בשלל בעיות: המחשב נוטה להיות איטי ונתקע, מערכת ה- Windows עושה ריסטרטים משונים, והכל מתחיל לזייף. אז איך מתקנים את זה? בוא נבין.

השתמשו בכלי System File Checker

תיקון קבצים שגויים, חסרים, או פגומים היא פעולה קצת מורכבת, ומכילה שלל שלבים. באמצעות הכלי המובנה של המערכת ההפעלה נוכל לתקן קבצי מערכת פגומים או חסרים. הכירו את System File Checker החבר החדש שלכם… הכלי המובנה של מייקרוסופט יעזור לכם לתקן שגיאות מערכת בקבצים, ויחזיר אתכם לכביש הנכון. אם אינכם יודעים כיצד להשתמש בכלי, מצורף כאן מדריך מפורט.

*שימוש בכלי הוא על אחריות המשתמש בלבד, ונעשה באמצעות מסוף שורת הפקודה ה- CMD.

השתמשו בכלי לשחזור מערכת ההפעלה

שחזור מערכת נועד לתקן ולשחזר את המערכת למועד מוקדם יותר, בכך נוכל ליצור תרופה לבעיה. ב- Windows 10 תוכלו לגשת לכלי השחזור בצורה די פשוטה: רשמו בשורת החיפוש: "שחזור". לאחר מכן, לחצו על השורה השנייה: "פתח את שחזור המערכת", ומפה יש לשחזר את המערכת ע"פ השלבים. אין הבטחה שתהליך זה יפתור את הבעיה, אך מדובר בפתרון די יצירתי שעובד בהרבה מאוד מקרים.

למתקדמים – השתמשו בדיסק הצלה

הדרך השלישית מאפשרת לנו לשחזר קבצים מדיסק קשיח חיצוני, לתקן קבצים פגומים וחסרים, ואפילו להסיר ווירוסים מטרידים. השתמשו בדיסק הצלה לצורך תיקון השגיאות ותיקון הקבצים הפגומים. ישנם שלל דיסקים שעשויים לעזור לכם: Hirens Boot CD, Ultimate Boot CD. שני הדיסקים האלה יעזרו לכם לכם בשלל בעיות, ובשעות הקשות ביותר. חובה לציין: הדיסקים האלה נועדו לשימוש אצל מעבדות מחשבים ושחזור, מדובר בכלים מאוד מתקדמים, שיכולים לעשות נזק בידי המשתמש הממוצע.

לסיכום – בשורה התחתונה

אלה הם שלושת הדרכים היעילות והמצוינות לתיקון קבצים פגומים, השיטה שלישית מיועדת רק למתקדמים. אם אתם מעוניינים בשחזור מידע וקבצים, אתם יכולים לפנות לחברת טיק טק מעבדות לצורך שחזור מקצועי. רצוי ומומלץ להתייעץ עם איש מחשבים לפני ביצוע הליך מתקדם, אחרת אתם יכולים לעשות נזק בלתי הפיך, ואף למחוק את כל התוכן של הדיסק הקשיח.

Scroll to top