מה חדש בישראל? העתיד הטכנולוגי כבר כאן!

לא בכדי נחשבת ישראל "סטארט אפ ניישן" –  כמה שאנחנו קטנים, ככה אנחנו מאמצים בחום חידושים מתחומי הטכנולוגיה השונים ואף מפתחים אותם בעצמנו ללא הפסקה. אז מה חדש בישראל מודל שנת 2020? בואו נסקור כמה חידושים טכנולוגיים.

 

המציאות המדומה חודרת לחיינו

קשה למצוא תחום שטכנולוגיה מתקדמת לא "פלשה" אליו ושינתה אותו כליל. לעיתים השינוי חוסך בחיי אדם, לפעמים הוא מכניס כסף רב למדינה ולאזרח, ותמיד הוא הופך את החיים לנוחים ויעילים יותר. קחו למשל את תחום המציאות המדומה, שיצר מהפכה של ממש במגוון ענפים. מה חדש בישראל בתחום המציאות המדומה? הסתכלו למשל על התחום הביטחוני, שם חיילים או טייסים יכולים לדמות קרבות של ממש באמצעות משקפיים ותוכנות ייעודיות ולהתאמן בצורה ריאליסטית לקראת רגע האמת.

 

גם התחום הרפואי מושפע עמוקות מהטכנולוגיה המתקדמת של מציאות מדומה. כיום ניתן לטפל במגוון מצבים רפואיים דוגמת חרדות ופוסט טראומות באמצעות דימוי תרחישים ש"מעודדים" את אותם מצבים, כך שהמטופל יכול ללמוד כיצד להתמודד עימם בצורה טובה יותר. קחו למשל אדם שסובל מחרדה חברתית ברמה גבוהה. באמצעות משקפי מציאות מדומה ניתן לגרום לו להרגיש כאילו הוא נמצא בהופעה או משחק כדורגל עם קהל רב ולצפות כיצד הוא מתמודד עם המצב בזמן אמת. מציאות מדומה גם תורמת רבות לרופאים עצמם, למשל במקרה של סטודנטים לרפואה או מתמחים, שיכולים כעת לבצע ניתוחים וטיפולים בצורה וירטואלית מבלי שיש סכנת פגיעה כלשהי במטופלים.

 

חידושים טכנולוגיים נוספים בתחום המציאות המדומה

ישנם עוד חידושים טכנולוגיים רבים בתחום המציאות המדומה, למשל בתחום הכנסים העסקיים. במקום אותם כנסים סטנדרטיים שמשעממים את רוב המשתתפים, ניתן כיום להפוך כל כנס להרבה יותר מסקרן ומעניין. מגוון האפשרויות רחב וכולל בין היתר הצגת סרטוני 360 מעלות שמאפשרים לבאי הכנס להיות ממש מעורבים בתוכן המוצג בפניהם. כך למשל הם יכולים לחוש כאילו הם נמצאים ביחידת נופש או דירה שמעוניינים לשווק להם או ממש לגעת ולהשתמש במוצר כלשהו שעובר השקה ראשונית.

 

אז מה עוד התחדש בישראל, אתם שואלים? המציאות עצמה! והשמיים הם הגבול מהבחינה הזאת…

 

Scroll to top