השימושים למשאבות בטון

משאבות בטון משמשות בתעשיות רבות. משאבות אלו משמשות לשאיבת מים למאגר או לשאיבת מים ממאגר למיכל. הם משמשים ביישומים רבים ושונים, כגון מערכות השקיה ומפעלי טיהור שפכים. המשאבה מורכבת משלושה חלקים: גוף המשאבה, העשוי מפלדה; פיר ההינע, המתחבר לגוף המשאבה; והאימפלר, שמסתובב בתוך גוף המשאבה ודוחף דרכו מים.

משאבות בטון משמשות במקומות רבים, למשל לשאיבת מים ממאגר. הם משמשים גם באתרי בנייה ומפעלים. ישנם שימושים רבים למשאבות. ניתן להשתמש בהם כדי להעביר מים, או לשאיבת נפט או גז.

משאבות משמשות לא רק בחקלאות ובתעשייה, הן נמצאות בשימוש נרחב גם בתעשיית הרכב. השימוש במשאבות הולך וגובר ברחבי העולם כאשר יותר ויותר מכוניות מצוידות במשאבה בחלקו האחורי של הרכב. שימוש נפוץ במשאבות הוא להעביר מים ממקור כמו באר או נהר, דרך צינורות ואז לתוך מיכל (כגון מנוע). מנוע הרכב יכול אז להשתמש במים כדי להפעיל את המנוע שלו – שבתורו מניע אותו קדימה לאורך הכביש. השימוש במשאבות בטון, כאמור נפוץ בתעשיות רבות, כולל בניית מבנים, חקלאות וכרייה. משאבות בטון הוחלפו רבות במשאבות חשמליות מכיוון שהן תופסות פחות מקום מבטון

מה היתרונות של משאבות בטון 

היתרונות העיקריים של משאבות בטון הם שהן זולות לייצור וקלות להתקנה, אך יש להן גם חסרונות רבים. הם יכולים לשאוב מים רק לזמן מוגבל לפני התפרקות. המשמעות היא שאם אתה צריך לשאוב יותר מים ממה שיש לך בהישג יד, תצטרך לקנות משאבות חדשות מדי שנה בערך. הם גם דורשים תחזוקה מכיוון שהם יכולים להתבלות מחשיפה למי גשמים ולאלמנטים סביבתיים אחרים לאורך זמן. משאבות בטון גם תופסות יותר מקום מאשר משאבות מסוגים אחרים כי הן צריכות.

לרכישת משאבות בטון וציוד מכני הנדסי כבד >>>

 

Scroll to top