הדמיון שהופך למציאות

מציאות מדומה היא בעצם הדרך שלנו לדמות מצבים אמיתיים וסיטואציות מחיי היום יום או מהדמיון בצורה ממוחשבת או דיגיטלית. את המושג הזה המציא בחור בשם ג‘רון לנייר בשנת 1989. הוא הקים את חברת VPL שהתמחתה בבניה של מערכות טכנולוגיות מתקדמות בשנות השמונים.

למעשה, הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו להכניס את עולם המציאות המדומה לכל מכשיר טכנולוגי בין אם זה מחשב נייח, מחשב נייד, סמארטפון, טאבלט או מקרן. למעשה, המערכת, המיצג או התוכנה משלבים שימוש במשקפי מציאות מדומה דרכן אנו נכנסים לתוך עולם הזה. אפשר לדמות את זה לסימולציות מהעולם האמיתי כמו למשל כאשר טייסים נשלחים לסימולטור לבצע אימון כדי לדמות מצבים אמיתיים שיכולים לקרות במערכות של המטוס, מה שמאפשר להם להיות מוכנים בזמן אמת אם משהו כזה קורה ולדעת כיצד לפעול בכל מצב.

מציאות מדומה למה זה כל כך טוב?

האמת היא שהמציאות המדומה מאפשרת לנו ליצור סוג של עולם מקביל. התחום הזה נכנס להמון מקומות בין אם זה לצורכי לימוד במטרה להעשיר את הדמיון ולפתח כל מיני רעיונות, לכל העולם של האירועים בכדי לשדרג את האירוע באטרקציות מגניבות וגם לעולם העסקי בכדי לשווק, לפרסם וליצור מצב של עניין אצל ספקים, לקוחות ומשקיעים.

למעשה, ניתן לשלב מציאות מדומה כמעט בכל תחום בחיי היומיום ולהנות מהיתרונות הרבים כמו למשל קידום בעולמות מסחריים, יצירת אינטרקציות בכמה מימדים, שימוש בחושים בזמן אמת, להתקדם רחוק יותר באמצעות שימוש במסך מחשב, יצירת מעורבות מלאה במודל של סיטואציות מחיי היום יום, יצירת אמצעי תקשורת מתקדם ועוד. תוכלו להנות מחוויית משחק יוצאת דופן ולשפר תחומים רבים בחיים שלכם בעזרת המודל של מציאות מדומה.

Scroll to top