מתי תדעו שהגיע הזמן להדרכת הורים?

הדרכת הורים היא דבר שכל הורה צריך לעבור כבר בזמן שילדיו קטנים, ואפילו בני מספר שנים בודדות. עם זאת לא לכל הורה יש את הזמן להדרכה כזאת. כפי שאנו יודעים: ילדים אינם מגיעים עם ספר הדרכה צמוד, אבל יש לא מעט ספרים שאפשר לרכוש אשר יכולים לעזור לכם בחינוך ילדים, או לסייע לכם להבין מהו סוד הסמכות ההורית שלכם.

מלבד זאת, יש הורים שיגלו עם הזמן כי לילדם יש רצונות משלו, עקשנות ודרכי התנהגות שלא תמיד מקובלות. במקרים מסוימים ההתנהגות יכולה לצאת מכלל שליטה ולערער את התא המשפחתי שאתם מנסים לבנות. אבל מתי תדעו שהגיע הזמן לפנות אל הדרכת הורים? הנה כמה תרחישים:

התחצפויות והתנגדויות להורים

ילדים כבר מגיל שנתיים יכולים ל"עמוד על שלהם" לסרב לבצע משימות, לצרוח תכופות ללא סיבה, לחוות התקפי זעם ולהפוך את החיים למאתגרים. במקרים של התחצפות והתנגדויות נחרצות לדברים טריוויאליים של חיי היום יום – חשוב להתייעץ עם מומחים בחינוך ילדים. בין לבין מומלץ לבחור ספרי הדרכה לחינוך ילדים שיספקו לכם כלים באמצעותם תוכלו להפעיל את הסמכות שלכם. ראו לדוגמה ספר הורים מומלץ!

היפר אקטיביות

ילדים היפר אקטיביים יכולים לשבש מאד את היום יום ולהוריד את איכות החיים שלהם ושל הוריהם. במקרים כאלה חשוב לאבחן את ההיפר אקטיביות על ידי פנייה לרופא המשפחה. חשוב לטפל בעניין בשיטות מתקדמות תוך יכולת להכיל את האנרגיה של הילד ולהבין את מקור ההיפר אקטיביות.

ריבים ואלימות

גם במקרים של ריבים ואלימות בתוך המשפחה – אותה לפעמים מתחילים דווקא הילדים -חשוב מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע. אסור שאלימות תתגבש במשפחה ותהפוך להרגל משום שמכאן המצב יכול רק להתדרדר. במקרים כאלה יש לפנות לייעוץ משפחתי או למומחים בחינוך. גם בבעיות במוסדות חינוך יש להתייעץ עם גורמים מקצועיים ולטפל בעניין כמה שיותר מהר.

Scroll to top