כך תנצלו את זמן המסך של הילדים מול המחשב ללמידה

כמה שעות במהלך היממה הילדים יושבים מול מסכים? התשובה עשויה להיות עצובה למדי. ילדים צריכים לפעול, להשתולל, לחשוב ולעשות עוד המון דברים בעולם המעשה. ואילו בעידן בו המסך מהווה גורם ממגנט – אנחנו ההורים מתמודדים עם אתגר לא פשוט. אבל אם הילד אוהב מסך ומבלה מולו שעות ארוכות, אפשר גם לנצל את הזמן הזה ללמידה. במקום לריב ולשכנע את הילד לשבת לפתור תרגילים, בואו וכוונו את הזמן הזה ללמידה.

לימודי מחשבים לילדים – מה אפשרי?

אולי אתם לא מודעים לכך, אבל ילדים יכולים ללמוד ולרכוש יכולות מדהימות. ברור שהם לא מסוגלים ללמוד את שפות התכנות או להתמודד עם נוסחאות ארוכות ומורכבות. אבל הם כן יכולים לעבוד עם פלטפורמות ייעודיות לילדים ולהוציא תחת ידיהם תוצרים מדהימים. כי ככלות הכול הילדים שלנו שוחים בעולם הדיגיטל טוב יותר מאתנו ההורים. והתוצרים שהם יוציאו עם סיום הלימודים עשויים להפתיע גם אתכם.

פיתוח אפליקציות לילדים

בעידן הנוכחי גם ילדים יכולים לפתח אפליקציות. ברור שלא מדובר על פיתוח מהיסוד. אבל באמצעות פלטפורמה מתאימה ושפת תכנות הולמת שמותאמת ליכולות של ילד, גם הילד שלכם יוכל לפתח אפליקציה. הרעיון יהיה שלו וגם את תהליכי הפיתוח הוא יבצע בכוחות עצמו. בסיומו של תהליך לא תאמינו מה הילד שלכם יכול ליצור בכוחות עצמו! כמובן שהוא ילווה עם צוות מקצועי ומדריכים שיכוונו, יענו על שאלות וידריכו אותו. כך שהתוצאה אכן תהיה מלהיבה. כמה סיפוק יהיה לילד שלכם כאשר הוא יציג בפניכם אפליקציה שימושית ומתקדמת?

יצירת סרטוני יוטיוב

תחום נוסף שעשוי לעניין ילדים הוא יצירת סרטוני יוטיוב. כל ילד כיום צופה במספר עצום של סרטונים. אך אם נרשום את הילד לקורס מתאים, הוא יוכל להתחיל גם לייצר כאלו בכוחות עצמו. הוא יהגה רעיון, יחשוב על הסרטות ועל עריכה מתאימה, ויעלה את הסרטון ביוטיוב. אין ספק שהדבר מביא המון סיפוק ותחושה של הצלחה.

רובוטיקה

רובוטיקה הוא תחום למידה נוסף שעושה שימוש בהבנה הדיגיטלית של הילדים, עבור יצירה ומימוש עצמי.

לעוד מידע, בקרו באתר https://tekkieuni.co.il/

Scroll to top