חולמים להקים סטארט אפ משלכם? אקזיטים בישראל ששווה לכם להכיר

למעלה מ-600 עסקאות בוצעו ב-13 השנים האחרונות בהן נרכשו חברות סאטרטאפ ישראליות. שנת 2019 הייתה המובילה עם זינוק של למעלה מ-100% לעומת שנים קודמות. מה שצוין בתור אקזיט העשור היה חלק מרכישת מובילאיי על ידי חברת אינטל, עסקה בשווי של 15.3 מיליארד דולר. מובילאיי היא אחת מהחברות הידועות בתחום של עיבוד ראייה לרכבים אוטונומיים וחברת אינטל פורצת דרך במעבדים ועל כן מדובר בשילוב קטלני. אקזיט נוסף שאי אפשר להתעלם ממנו התבצע בסוף 2019 בה רכשה חברת אינטל את הבאנה לאבס תמורת 2 מיליארד דולר. החברה פיתה שבבי בינה מלאכותית ומדובר באחד ההחזרים הכי מדהימים שראו כאן. בשנים האחרונות.

פרוטרום, כרומטיס ומרקורי אינטרקטיב

יזמים המגייסים הון ורבים אחרים טוענים שאלו הם שלושת האקזיטים שכל יזם צעיר חייב להכיר. הראשון: פרוטרום. חברה שמתמחה בייצור ושיווק חומרי גלם עבור תעשיית הטעם והריח לתעשיית המזון ולתעשיית הקוסמטיקה. חברת IFF רכשה אותה בשווי של 7 מיליארד דולר. אקזיט נוסף במשק התרחש אמנם מזמן אך מדובר בעסקה שעמדה על סך 4.7 מיליארד דולר.

חברת כרומטיס שפיתחה אז ציוד שמטרתו הייתה לייעל מערכות תקשורת עירוניות על בסיס טכנולוגיה של סיבים אופטיים. האקזיט השלישי ששווה ללמוד עליו הוא של חברת HP שרכשה את מרקורי אינטרקטיב ב- 4.5 מיליארד דולר עבור תוכנות ניהול, בדיקות איכות, מנהלי IT ועוד.

לסיכום, הכרת האזקיטים והסטארטאפים המצליחים בישראל חשובה כחלק מבניית מסלול ודרך שילוו כל יזם הנמצא בתחילת דרכו. לא רק שצריך ללמוד על העסקאות עצמן, אלא לנסות להכיר גם את תהליך ההשקעה, התכניות העסקיות, הכרת השוק וכל מה שאפשר ללמוד מתהליכים מוצלחים.

Scroll to top