טיפים לשחזור הארד דיסק

הארד דיסק מהווה חשיבות רבה למחזיקים בו, הוא מאכלס את המידע החשוב, והוא הפרטנר הייעודי שלנו. עוד מההתחלה, חשוב לבחור בארד דיסק איכותי ויציב, כזה בעל שם ומותג, שלא יאכזב אותנו, ושיספק את המהירות והעבודה ברמה הטובה ביותר. במאמר זה, נדבר על מספר טיפים לשחזור ארד דיסק פנימי.

1) בדקו מה מצבו הנוכחי של הארד דיסק

בהרבה מאוד מקרים לא ניתן לשחזר את המידע בצורה עצמאית בגלל שמצבו של הארד דיסק לא תקין. במקרים שבהם הארד דיסק לא עולה כלל, תוכנות לשחזור לא ישפכו אור על הבעיה. כעת, הדבר הראשון שנצטרך לעשות הוא לבדוק מהו מצבו. ראשית, בדקו האם הוא עולה במחשב בצורה תקינה. שנית, בדקו את תקינתו של הארד דיסק באמצעות תוכנת MHDD הנותנת אינדיקציה טובה אודות ביצועיו. אם אתם נתקלים בתופעה שהמחשב קורס, ייתכן שמדובר בסקטורים פגומים על הארד דיסק הקיים. לכן ובעקבות זאת, בדקו בתוכנה ייעודית האם קיימים סקטורים פגומים. ניתן לעשות זאת גם באמצעות הכלים המובנים של הווינדוס.

2) השתמשו בתוכנה לשחזור המידע על הארד דיסק

לבסוף, לאחר סדרת בדיקות מחמירות, וקבלת אינדיקציה אודות הארד דיסק, השתמשו בתוכנה ייעודית. במקרים שבהם הארד דיסק עולה בצורה תקינה, השתמשו בתוכנת MiniTool Data Recovery במטרה לשחזר את הקבצים שנמחקו. במידה והארד דיסק לא עולה בצורה תקינה, ניתן לבצע שחזור מידע בדיסק הצלה שנקרא Hirens Boot, או לחלופין בדיסק אחר ואפקטיבי אשר פועל מחוץ למערכת ההפעלה הנוכחית.

3) פנייה לחברת שחזור מידע

אם כל הפעולות לא צלחו, ייתכן שמדובר ברכיב אלקטרוני שנפגם בתוך הארד דיסק. במקרים כאלה, הברירה היחידה שנותרה היא פנייה לחברת שחזור מידע, וזאת במטרה להציל את הקבצים האבודים. לפני כן, נסו להתייעץ עם חברים שמבינים, ואולי גם לראות מדריכים והסברים בגוגל ויוטיוב. פנייה לחברת שחזור נתונים תעניק לכם אחוזי שחזור גבוהים מאוד ללא נזק בציוד עצמו.

שלושת הטיפים האלה מונגשים בצורה הבסיסית ביותר, לפני כל פעולה כדאי להיוועץ עם טכנאי מחשבים של טיק טק שחזור מידע.

Scroll to top