איך להחליט אם לאמץ כלב או חתול

כל חיית מחמד היא כשמה, מחמד. כיף לשחק אתה, היא יודעת להשתעשע, ועדיין, בדיוק בגלל זה, יכול להיות שמצאתם את עצמכם מתלבטים האם כדאי חתול או כלב.

אם אין לכם ניסיון עם חיות מחמד, נשמח להראות לכם כאן על ההבדלים בין הסוגים, על היתרונות והחסרונות ותחליטו בעצמכם. חשוב רק לומר שכאשר אתם לוקחים לבית חיית מחמד, בין אם רכשתם או החלטתם לאמץ, אתם גם לוקחים עליכם אחריות לדאוג לחיה ולטפל בה כמו שצריך. ראו לדוגמה אימוץ חתולים במרכז!

אז מה לבחור? כלב או חתול? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

מה לבחור כלב או חתול?

מבחינת החיסונים והפן הבריאותי שאתם צריכים לדאוג לחיית המחמד, ניתן לומר שהכלב והחתול זהים, כמובן שסוג הטיפולים שונה, אבל העלויות הן אותם עלויות. מבחינת המחויבות שלכם לטיפול קבוע בחיה, יש כאן יתרון וחסרון. מצד אחד כלב ישעשע אתכם הרבה יותר, הוא הרבה יותר ידידותי וחם מאשר חתול, חתולים אמנם מידי פעם נוהגים לעשות מעשי קונדס מצחיקים, אבל הם הרבה יותר מסתדרים לבד.

אז אם אתם רוצים חיה דביקית לאהוב, כלב עדיף, אולם אל תשכחו שהוא צריך גם הרבה יותר מהיחס שלכם והוא לא יכול לוותר על הטיולים הקבועים שלו. לעומת זאת, חתול יכול להרגיש יותר פרוותי ומתוחכם מאשר כלב, הוא פעיל במשחק, אבל פחות יאהב אתכם מכל הלב, כמו הכלב.

בנוסף, עליכם להבין שחיית מחמד צריכה להסתדר עם כל המשפחה ולא רק עם הילד שהחליט לאמץ. לכן, כדאי לשאול את כל הילדים מה הם היו מעדיפים, אולי תופתעו לגלות שחלק מהילדים מפחדים שחתול ישרוט אותם, כדאי לברר זאת לפני. 

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר http://www.kupet.co.il!

Scroll to top