החשיבות של אחסון ודומיין האתר שלכם על הקידום האורגני של האתר בגוגל

אחסון האתר שלנו, בחירת הדומיין, מהירות האתר ופרמטרים רבים אחרים משפיעים על קידום האתר שלנו בגוגל. הם יכולים להשפיע באופן ישיר או עקיף. לדוגמה: אתר איטי מדי יכול לגרום לחוויית משתמש גרועה שתגרור מצב שבו הגולש יעזור את האתר במהירות, יגדיל את אחוז הנטישה באתר, יפחית את זמן השהייה בו ומלבד העובדה שנפסיד לקוח פוטנציאלי הרי שבמספרים יותר גדולים זה ישפיע משמעותית את מיקום האתר שלנו בגוגל ואיך שגוגל מחזיקה מאתנו. זוהי רק דוגמה אחת מיני רבות.

אחסון האתר והשפעתו:

לאחסון האתר שלנו יש משמעות נרחבת על האופן שבו הגולשים ייהנו מהגלישה באתר שלנו. בדרך כלל טוב להשתמש באחסון על שרתים היושבים קרוב יותר אל קהל היעד. לדוגמה: אם קהל היעד של האתר שלכם הוא ישראלים אז אם תוכלו לרכוש חבילת אחסון טובה עבורכם בשרת ישראלי חזק אז זה יהיה אידיאלי מבחינתכם. דבר נוסף שאתם רוצים לבדוק הוא שיש לכם מספיק שטח, במיוחד לאתרים גדולים עם הרבה תמונות וקבצי מדיה שונים התופסים הרבה יותר מקום בשרת מאשר מאמרי התוכן בו. תמונות שוקלות הרבה לכן אם יש לכם אתר מרובה בתמונות מומלץ להשתמש בחבילת אחסון עם שטח גדול יותר. חבילת אחסון שלא מתאימה לכם יכולה לגרום לקריסת האתר, לפגיעה בקידום האתר בגוגל ולהרחקת משתמשים רבים ממנו.

מהירות האתר שלכם:

מהירות האתר שלכם תשפיע באופן ניכר על חוויית השימוש באתר. מהירות האתר תהיה נגזרת של חבילת אחסון מתאימה, מיקום השרת שלכם אך גם מפרמטרים נוספים שתצטרכו לבצע להם התאמות. כדאי להשתמש בכלי google page speed כדי לבדוק אילו פרמטרים מאטים את הגלישה באתר שלכם ולתקן אותם. כדאי לדעת שיש הבדל בין מהירות הטעינה של האתר בדסקטופ למהירות הטעינה שלו במובייל.

בחירת דומיין מתאים:

אם אתם יכולים לעשות שימוש במילת המפתח הראשית של האתר שלכם בדומיין אז מה טוב אולם כיום המשמעות של זה פחותה יותר מבעבר. חשוב לבחור בדומיין המתאים ביותר לעסק שלכם עם סיומת המתאימה לקהל היעד שלכם (אתר ישראלי עדיף סיומת .co.il או לפחות .com סיומת בינלאומית. כיום יש גם סיומות חדשות שיכולות להתאים לסוגי אתרים שונים וגם הם יכולים להיות מומלצים). כדאי לאבטח את הדומיין שלכם עם תעודת SSL והתקנה פשוטה דרך חשבון המשתמש שלכם בשרת.

לסיכום; אין ספק כי עבודת קידום אתרים היא מעבר להעלאת תכנים לאתר או איסוף קישורים מרחבי הרשת. SEO טכני הוא ללא ספק עבודה סיזיפית ולא תמיד הכי נעימה אך כזו שחייב לעשותה כדי להצליח להביא את האתר בגוגל למיקומים הראשונים.

Scroll to top