קורסים באינטרנט – אילו סוגי קורסים אנחנו יכולים למצוא

עם השנים, בעקבות כניסת האינטרנט לכל בית ולכל מוסד ציבורי או אחר וכן בזכות העובדה שהתקשורת באינטרנט הפכה להיות הרבה יותר מהירה, איכותית, פשוטה ונוחה, הרי שאנחנו יכולים למצוא עוד ועוד אלמנטים שעוברים מהעולם הפרונטאלי, העולם הישן, זה שהכרנו לפני כניסת האינטרנט לחיינו, אל הרשת, אונליין. בין אם זה במקום ובין אם זה במקביל.

אחת הדוגמאות לכך הם לימודים באינטרנט באתר Ylearn. אנחנו יכולים למצוא היום הרבה יותר קורסים שמועברים באינטרנט, אונליין, בין אם זה לצד קורסים רגילים שמתנהלים בכיתות ובין אם זה במקומם. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של תחומי לימוד, אותם ניתן ללמוד דרך האינטרנט.

אפשר לחלק את הקורסים באינטרנט לקבוצות שונות. מן הסתם, כל אחד יכול לייצר קבוצות שמתאימות על פי פרמטרים שונים. עם זאת אנחנו נציג כאן מספר דוגמאות שיכולות ללמד על החלוקה שבין הקורסים השונים.

לפני שנתחיל, רק נציין שכל אחד מאיתנו יכול למצוא קורסים בכל אחת מהקבוצות הנ"ל, על פי הצורך ועל פי מידת העניין שלו.

אילו סוגים קיימים ברשת

קורסים אקדמיים – מדובר על קורסים שנכללים בלימודים רשמיים ומאפשרים לנו לקבל תואר או תעודה.

קורסי עזר – הכוונה לקורסים שנועדו להחליף שיעורים פרטיים או כאלה שנועדו להחליף קורסים בתחומים מקצועיים שונים, לצורך השלמה או הכנה לקראת לימודים באופן רשמי.

קורסים לתחביב – הכוונה למגוון של קורסים בשלל נושאים, שהמטרה היא ללמוד תחום מסוים, לא בשביל התואר או התעודה אלא לצורך עניין אישי, תחביב.

קורסים אינטרנטיים – מדובר בקורסים אונליין שמטרתם ללמד אותנו כלים שונים לעבודה באינטרנט, החל מעיצוב וכלה בקידום, דברים שאנחנו צריכים את האינטרנט בשבילם ולכן הם מועברים אונליין, בצורה ישירה ופשוטה.

Scroll to top