מה אפשר להדפיס בהדפסות בתלת מימד ?

עולם התלת מימד עדיין בחיתולים ורק מעטים מאוד הספיקו להנות מהיתרונות של הדפסות תלת מימדיות אבל לא לעוד זמן רב.
מה באמת אפשר להכין בהדפסות בתלת מימד והאם באמת כל אחד יכול לעסוק בזה ?

היום ניתן להכין כמעט הכל באמצעות הדפסות בתלת מימד, וזה הגיע למצב שאפילו מדפיסים איברים אמיתיים של בני אדם במדפסות האלו.
קחו לדוגמא את המימד הרביעי שלקחו את הטכנולוגיה הזו לכיוון של עולם המתנות ומייצרים באמצעות הטכנולוגיה הזו מנורות ירח מעוצבות שעליהן תוכלו להוסיף את התמונה שלכם.
הרעיון עובד בצורה פשוטה – בשונה ממדפסת רגילה שמדפיסה בצורה שטוחה, המדפסת התלת מימדית מדפיסה מודלים לגובה באמצעות שכבות שכבות.

כמובן שזה לא יש מאין, אבל זה בהחלט הכי קרוב שנגיע לשם בעשור הקרוב.
אל המדפסת התלת מימדית מחברים מחסניות חומר קשיחות שנשאבות אל תוך המכונה, עוברות חימום של כמה מאות מעלות ומוזלפות היישר אל השכבה הבאה בהדפסה, כך המדפסת בונה שכבות עד שהיא מסיימת לבנות את המודל המבוקש.

אנחנו עדים לפתחו של עידן חדש, ולמעשה בסין אנחנו יכולים לראות שכבר התחילו להדפיס בתים פיזיים במדפסות תלת מימד ענקיות.
אין ספק שאותו התהליך לוקח זמן רב וזהו החיסרון העיקרי, שכן מדובר לפעמים בשעות ארוכות עד מספר ימים להדפסת חלק מסויים וכל זה תלוי בפרמטרים שאנחנו בוחרים לפני שלב ההדפסה.

ישנם מספר מאות של פרמטרים שנוכל לבחור לפני כל הדפסה, וביניהם עובי השכבה שתהיה, גובה השכבה, כיוון המאוורים וטמפרטורת החומר וכל אלו ישפיעו כמובן על התוצאה הסופית, משקל החומר שיידרש לבניית אותו המודל ומשך זמן ההכנה.

בנוסף, עולם התלת מימד מתפתח כל כך במהירות ונפוץ כל כך, שצצה תופעה בארצות הברית שבה אנשים קנו מדפסות תלת מימד ביתיות כדי להדפיס לעצמם אקדחים אמיתיים!
בעקבות כך נעשתה באזור רגולצייה אחר העניין הזה, אבל זו הוכחה ממשית שאפשר להדפיס ולייצר כל דבר ממש מאפס, בין אם זה אקדח, חלקים לתעשייה אווירית שבלעדיהם המטוס לא יוכל להמריא, איברים אמיתיים של אדם, מתנות ותכשיטים, או בתים שבשנים הקרובות נגור בהם.

האם עולם התלת מימד יתפתח בשנים הקרובות ? בהחלט.
העתיד כבר כאן, ואנחנו יכולים להיות בטוחים שיש למה לצפות, וכל אחד יכול כיום לקנות לעצמו מדפסת תלת מימדית ביתית רק אל תתחילו להדפיס איתה רובים בקרוב ?.

Scroll to top